Który kompleks witamin ma najsilniejsze właściwości ?

Który kompleks witamin ma najsilniejsze właściwości ?

Który kompleks witamin ma najsilniejsze właściwości?

 Brakuje Wam czasem energii, siły, a optymistyczne nastawienie odchodzi w kąt?  Wasza słaba koncentracja nie pozwala Wam na pełne skupieniu na rzeczach które Was interesują?
Jak możecie sobie z tym poradzić?
Pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od naszej diety. Od tego czy prawidłowo komponujemy swoje posiłki w odpowiednie makroskładniki, w odpowiednich ilościach i o właściwych porach. Ale również powinniśmy skupić dużą uwagę na przyjmowane witaminy i minerały, aby zapobiegać wszelakim niedoborom bądź różnego rodzaju antyoksydanty, aby oczyścić swój organizm od zbędnych wolnych rodników.
Dlaczego jest to tak ważne? Właśnie przede wszystkim dlatego że podstawowe suplementy takie jak witaminy i minerały działają na cały nasz organizm, zarówno na psychikę jak i również fizyczną stronę.

Czy suplementacja witamin jest konieczna?

Wiele osób w dzisiejszych czasach jest zbyt zabiegana aby perfekcyjnie dbać o pełnowartościową, racjonalną dietę, albo nie mają tak naprawdę pojęcia jak w ogóle powinna ona wyglądać. Mimo wszystko często okazuje się , że nawet jeżeli ktoś już zainteresuję się tą tematyką, okazuje się , że pożywienie w obecnych czasach stanowczo różni się od tego sprzed 10 lat. Gleba na której rosną owoce, warzywa jest o wiele bardziej wyjałowiona, a pestycydy zabijają cenne wartości i często zatruwają organizm (np. warzywa skażone kadmem) . Zanieczyszczone wody zatruwają ryby w metale ciężkie (ołów , rtęć, arsen),a tylko hodowcy drobiu tak naprawdę mają pojęcie jakie antybiotyki i hormony wzrostu trafiają później nam na talerz. Niestety chęć zysku za każdą cenę doprowadziła do tego, że nie mamy już większego panowania nad tym co jemy, a za czym idzie cały nasz organizm na tym cierpi , najczęściej objawia się to awitaminozą oraz powolnym zatruwaniem organizmu różnymi substancjami szkodliwymi.
Witaminy i minerały są dla nas niezbędne aby utrzymać prawidłowe funkcje życiowe. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że większość to związki organiczne, które nie są samoistnie produkowane przez nasz organizm. Dlatego tymbardziej powinny być przez nas dostarczane w formie suplementów (ponieważ ciężko jest zapewnić odpowiednią dawkę z pożywienia).

Który zestaw witamin najlepszy na regeneracje?

Zdecydowanie najlepsze witaminy na regenerację to te o totalnie pełnym składzie, w wysokich dawkach. Ponadto najlepiej wybrać te, które mają domieszki aminokwasów oraz różnych ekstraktów z roślin.
Dla osób mocno aktywnych polecałabym tu witaminy z najwyższej półki, po których będą czuć znaczącą różnicę w samopoczucie i regeneracji. Trzeba zaznaczyć, że takie osoby mają większe zapotrzebowanie na witaminy i minerały.
Świetnym rozwiązaniem dla sportowców są również formuły po treningowe. Zawierają w sobie wiele aminokwasów, frakcji białek, węglowodanów, ale również witaminy i minerały oraz ekstrakty z roślin.
Jednym z lepszych kompleksów to: Iron Recover, Crea Fight, Hero. 
Znajdziecie w nich rewelacyjne, naturalne antyoksydanty takie jak:  witamin C, A, B1, podstawowe minerały oraz adaptogeny które pomagają w walce ze stresem. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo ważne- stres bowiem prowadzi do osłabienia sprawności psychofizycznej i do upośledzenia działania układu nerwowego.

Jakie dawki witamin przyjmować?

Jeżeli nie masz żadnych niedoborów witamin i minerałów możesz zaopatrzyć się w podstawowy kompleks który ma w sobie około 100% dziennego zapotrzebowania.
Natomiast jeżeli jesteś mocno aktywny, bądź przy ostatnich badaniach wyszło , że masz niedobory witamin bądź minerałów warto przyjmować dużo wyższe dawki, aby nadrobić ich braki w organizmie.

Mój aktualny ULUBIENIEC

Wszystkie wyżej wymienione produkty są godne uwagi, ale mimo wszystko mam swojego faworyta. I są to zdecydowanie saszetki do rozpuszczania Max Nutrition z marki Ultra Life. Powiem Wam szczerze, że wcześniej ciężko było mi uwierzyć, że warto wykosztować się tyle na witaminy. Do zakupu przekonali mnie znajomi z pracy. No i sprawdziło się, że produkt jest fenomenalny! Po wybraniu zaledwie pół paczki moja energia zwiększyła się o 100% ! Codzienne wstawanie z łóżka nie było już dla mnie udręk. Wręcz przeciwnie, cieszyłam się z każdej wolnej chwili w dniu, bo jestem w stanie wykorzystywać ją na maxa! Naprawdę polecam, spróbuj bo warto !Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.