Spalacze tłuszczu dla zaawansowanych

Spalacze tłuszczu dla zaawansowanych

Spalacze tłuszczu dla zaawansowanych

Istnieją spalacze tłuszczu dla początkujących, nieco mocniejsze jak i również dla tych zaawansowanych. O co w tym wszystkim chodzi? 
Tak jak wspominałam we wcześniejszym blogu, należy wystartować od suplementów tych najlżejszych, żeby stopniowo przyzwyczaić organizm do jakichkolwiek składników. Z biegiem czasu i odporności organizmu można pozwolić sobie na nieco więcej 🙂 Zatem czym są spalacze dla osób zaawansowanych ? 

Czym charakteryzują się spalacze dla zaawansowanych?

Odpowiedź jest prosta: Składniki i ich stężenia!
Szybki przykład: w delikatnych spalaczach dla osób początkujących ilość kofeiny będzie zazwyczaj nie wyższa niż 100mg na porcję, w fat burnerach z górnej półki takie stężenie sięga nawet do 300mg na kapsułkę! Naprawdę czuć różnicę !
Spalacze dla osób zaawansowanych nie opierają się jedynie na prostych składnikach takie jak l-carnityna, chrom, zielona herbata, kofeina czy czarnego pieprzu. Znajdziemy w nich bardziej wyszukane składniki.

Takie jak na przykład:

Ekstrakt Roślinny z Owocu Drzewa Kiełbasianego

Ekstrakt z z drzewa Kigelia Afrykańska ma charakter detoksykacyjny, który umożliwia efektywnie eliminować metabolity wtórne, zwiększa termogenezę ciała uaktywnia metabolizm do lepszego działania. Szybszy metabolizm usprawnia procesy trawienne i wchłanialność wartości odżywczych z diety. Ekstrakt z owocu drzewa kiełbasianego znajdziesz w kultowym spalaczu marki Dorian Yates- Black Bombs

Teakryna (jako TeaCrine®

Substancja teakryna to alkaloid purynowy w działaniu podobny do kofeiny. Znaczącą różnicą miedzy nimi jest fakt , że TeaCrine nie podnosi ciśnienia krwi, pobudzenie spowodowane tą substancją jest znacznie dłuższe niż kofeiną. Organizm ludzki nie wykazuje wzrostu tolerancji na Teakrynę ( czyli nie powinniśmy odczuwać ‚przyzwyczajenia’ do tej substancji. Dodatkowym plusem jest fakt, że znacząco działa również na poprawę sprawności umysłowej (maksymalna koncentracja na treningu ). TeaCrine znajdziesz w takim spalaczu jak Lipo 6 Black -NutreX

Kompleks nootropowy

Spalacze tłuszczu najwyższej półki nie dbają jedynie o ‚główny cel’. Osoby tworzące owe suplementy mają świadomość tego jak ważne są funkcje poznawcze, a w szczególności pamięć, kreatywność i motywacja u osób będących na znaczącym deficycie kalorycznym. Dzięki takim składnikom jak: gotu kola, cholina, liście bakopy drobnoziarnistej, rhadiola, ashwaghanda nasza koncentracja i skupienie znacząco poprawi się. Nie będzie odczuwać tak dużego zmęczenia fizycznego jak i również psychicznego, który często towarzyszy redukcji. O kompleks nootropowy zadbała marka Universal tworząc fat burner- animal cuts.

Berberyny HCl

Inaczej berberys indyjski działa pozytywnie na niestabilną gospodarkę węglowodanową, maksymalizuje metabolizm spoczynkowy, pozwala utrzymywać optymalną wagę. Dodatkowym plusem jest pozytywne działanie na profil lipidowy, obniża poziom cholesterolu i triglicerydów. Berberyna określana jest jako środek, który przyspiesza tempo spalania tkanki tłuszczowej. Znajdziecie ją w mocnym fat burnerze marki VPX- Redline

Kiedy najmocniejsze spalacze nie działają…

Co dalej w takiej sytuacji ? Od czego może to zależeć ?
Tak jak wspominałam już we wcześniejszych blogach- organizm ludzki przyzwyczaja się do składników zawartych w spalaczach. Dlatego też nie reaguje na nie po jakimś czasie tak samo jak na początku suplementacji- nawet w przypadkach tych najsilniejszych.  Na dodatek nie tylko ciało staje się mało czułe na składniki po dłuższym czasie używania silnym fat burnerów, ale również poziom kortyzolu może znacząco wzrosnąć (tym bardziej przy rygorystycznej diecie) . A pamiętaj, że kiedy hormon stresu zwiększa się to rozpadają się nasze ciężko zapracowane mięśnie, a tkanka tłuszczowa zaczyna się magazynować- więc uzyskamy całkowicie inny efekt do zamierzonego. Dlatego też tak bardzo ważne są przerwy podczas stosowania fat burnerów. Po około 4 tygodniach systematycznego stosowania warto zrobić przynajmniej 7 dni odpoczynku (ja zalecałabym ‚detox’ 14 dniowy) .W między czasie można, a nawet warto sięgnąć po takie suplementy jak : l-carnitina czy kwasy CLA.

To, że Twój organizm nie reaguje na bardzo mocne spalacze, nie oznacza ,że powinieneś kupować teraz te z niesprawdzonych źródeł i nielegalnymi składnikami. Postaw na rozsądną redukcję i nie psuj sobie zdrowia!

PS: Jeżeli chcesz się dowiedzieć kiedy jest właśnie ten czas na mocniejszy spalacz gorąco polecam przeczytać artukuł mojej koleżanki na ten temat! -> BlogDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


%d bloggers like this: